Последњих година се све више детектује вршњачко насиље, насиље према члановима породице, интернет насиље, самодеструктивност, деприсија, појачане развојене кризе, губљење мотивације за школу, изолација, породични проблеми и др. У актуелним условима епидемиолошке кризе погођени су млади којима је посебно захтевно узимајући у обзир узраст и њихове развојне потребе.
Програм подршке адолесцентима подразумева групни психоедукативни и психотерапијски рад са предвиђеним темама које су усмерене на помоћ младима у превазилажењу свакодневних животних проблема, разумевању времена у коме живе и помоћи у остваривању циљева којима теже.Теме које се обрађују су: насиље (вршњачко насиље, интернет насиље и насиље у породици), образовање (школа, мотивација, успех, даље усмерење, запошљавање), дружење (вршњачки односи и комуникација са другима), љубав и сексуалност, породица (породични односи и улоге у породици), лични идентитет и самопоуздање, организација слободног времена (дневне рутине), преузимање личне одговорности и осамостаљивање, болести зависности и здравље, решавање конфликата, инклузија и недискриминација, делинквенција и криминал.
Програм је намењен адолесцентима узраста 15 до 19 година, а групе су отвореног типа где у сваком моменту адолесценти могу да се укључе. Групу воде два лиценцирана психотерапеута са знањем, афинитетом и другогодишњим искуством у раду са адолесцентима уз поштовање принципа поверљивости.
Психо едукативне сеансе омогућавају задовољење различитих потреба младих, а осмишљене су са циљем: социјалног учења и вештина у свакодневној ситуацији, социјализацији и интеграцији младе особе у средину, побољшању интерперсоналних односа.
Програм сe реализује у просторијама Саветовалишта за брак и породицу Градског центра за социјални рад у Београду, Руска бр.4 (уз поштовање епидемиолошких мера) и одржава се једном недељно у трајању од 1.5ч. Заинтересовани се у групу могу укључити самоиницијативно, по препоруци општинских одељења Градског центар за социјални рад, по препоруци других установа-школе, развојног саветовалишта, полиције, тужилаштва, суда.
Услуге Саветовалишtа за брак и породицу су бесплатне. Адреса је Руска бр. 4., а додaтне информације можете добити путем телефона: 011 2650 093 или путем мејла: savetovalistebip@gmail.com